5 EASY FACTS ABOUT DOğAL TAşLAR DESCRIBED

5 Easy Facts About doğal taşlar Described

5 Easy Facts About doğal taşlar Described

Blog Article

Yeni alınmış doğal taşları bir gece boyunca ay ışığı altında bırakmak veya gün boyu güneş ışığında bırakmak gibi bir yöntem uygulanıyor. Böylece doğal taşların daha fazla enerji tutması sağlanıyor.

Akik, ametist, yıldız taşı, pembe kuvars gibi onlarca türde değerli taş bulunmaktadır. Bunlardan bazıları yaratıcılık ve farkındalık gibi yetenekler kazandırır. Bazıları zenginlik ve bolluk için kullanılır. Fiziksel olarak da sağlığa pek çOkay faydası dokunan doğal taşların alternatif tıpta yer aldığını söyleyebiliriz.

Yakut hem doğal hem de değerli taşlar arasında yer alır. Etrafına ışık yayar ve nadir bulunur. ÇOkay değerli bir taştır. Renk bakımından görenleri kendine hayran bırakmayı başarır. Genellikle kırmızı ve bordo renklerinde olur. En göz alıcı tonlardadır. Amerika ve Avrupa da çıkarılan bu taş, genel olarak Güney doğu asya da çıkarılmaktadır.

Rubellit taşı turmalin ailesine ait çOkay çarpıcı ve göz kamaştırıcı pahalı ve değerli taşlar arasında yer alır. Kırmızı ya da

Yaşanan krizi farklı açılardan görmek advertına amazonit taşı enerjisi önemli bir etki sağlar. Endişenin ve korkunun azalmasına, dolayısıyla duygusal travmaların iyileşmesine lawnımcı olur. Sinirlerde oluşan negatif enerji baskısını ve tıkanıklığı engeller. Vücudu manyetik kirlilik karşısında savunur.

Bu gibi yüzlerce taşın kendine göre anlamları vardır. Her birinin anlamı farklıdır. Örneği alt kısımda paylaştık. Mesela ametist taşının anlamı tarihte sarhoş etmeyen taş anlamına gelmektedir. Taş isimleri ve anlamları farklı farklıdır. Renkli taşların anlamı da farklıdır. Dünyada bir sürü özel taş vardır bu özel taşların isimleri bulan kişilerden alınmıştır.

Yaratıcılık ve yetenekleri destekleyen apatit taşı aynı zamanda ilham taşı olarak bilinir. Ruh ve beden akışını tamamlayan bu taş sayesinde duygu, fikir ve inançlarınızı kolaylıkla dile getirebilirsiniz.

Zor dönemlerde kişinin direncini ve sabrını artırdığına inanılan Kar Taneli Obsidiyen kişinin dikkatini iç dünyasına vermesini sağlayarak büyüme ve gelişmeyi destekler.

Strese ve depresyona karşı kullanılan aventurin taşı aynı zamanda kişisel gelişim konularında da yararlı etkilere sahiptir. Aventurin taşı ikizler, yengeç, aslan ve balık burçlarının taşları arasındadır. 

Bir doğal taşı doğal taşlar temizlemek istediğiniz zaman o taşı daha büyük bir doğal taşın yanına koyun. 24 saat beklemeleri temizlik için yeterli olacaktır. Nötrleme yöntemleri sayesinde doğal taşlardan elde ettiğiniz etkileri hemen artworkırabilirsiniz.

Birlikte kullanılan doğal taşlar etkilerin daha çOkay artmasını sağlar. Taşların birlikte kullanılması enerjilerin artmasına lawnımcı olur. Bu nedenle doğal taşları sıklıkla kombin yaparak kullanırız. Hatta doğal taşların birlikte kullanılması doğal taşların temizlik için de tercih edilmektedir.

 Aynı zamanda para ve bereket taşı olarak bilinen zenginlik ve şans getiren taşlardan sizlere bahsedeceğiz; Sedef Taşı, en çok bilinen zenginlik taşıdır. Taşıdığı kişiye şans ve zenginlikte getirmektedir.

 Doğal taşlar arasında tansiyon için kullanılan doğal taş sedef taşıdır. Sedef taşının para ve bereket taşı olduğunu biliyoruz. Fakat tansiyon hastası müşterilerimizden de duyduklarımıza göre bunu doğruluyoruz.

Bu soru en çAlright karşımıza çıkan sorulardan bir tanesi. Peki hangi doğal taşı kullanmalıyım sorusunun cevabını nasıl buluruz?

Report this page